Co to jest MagSafe, jak działa i co potrafi?

ładowarka magsafe

Co to jest MagSafe, jak działa i co potrafi?

Ładowarka MagSafe dla iPhone’a to wielopłaszczyznowa funkcja, która tworzy zupełnie nowy ekosystem akcesoriów.

Co to jest MagSafe?

ładowarka magsafe

MagSafe z https://ispot.pl/apple-ladowarka-magsafe pełni wiele funkcji, więc trudno opisać go jednym słowem. Jest to połączenie systemu mocowania i ładowania, które otwiera ogromne możliwości dla firmy Apple i producentów akcesoriów.

Firma Apple zaczęła od cewki ładowania bezprzewodowego Qi i dodała kilka nowych elementów w celu stworzenia własnego typu ładowania bezprzewodowego, a także zainstalowała różne akcesoria. Usprawnia to ładowanie bezprzewodowe MagSafe, dodaje magnesy i nadal obsługuje ładowanie bezprzewodowe Qi.

Wśród wielu elementów MagSafe są nowy magnetometr i czytnik NFC z pojedynczą cewką. Dzięki temu telefon może w nowy sposób współpracować z akcesoriami.

Ładowanie bezprzewodowe

Jedną z największych zalet MagSafe jest usprawnienie ładowania bezprzewodowego. W przypadku ładowarek bezprzewodowych Qi, jeśli telefon nie jest idealnie wyśrodkowany na cewce, prędkość ładowania będzie znacznie niższa, a użytkownik nawet tego nie zauważy.

MagSafe pomaga w tym, wykorzystując magnesy do prawidłowego ułożenia telefonu i ładowarki. Dzięki temu umieszczenie urządzenia nie będzie spowalniać ładowania bezprzewodowego. Korzystając z ładowarki MagSafe, można zasilać telefon iPhone mocą do 15 W.

Jeśli korzystasz z ładowarki Qi, będziesz mieć do dyspozycji tylko 7,5 W, tak jak w przypadku telefonów poprzedniej generacji.

Firma Apple wprowadza na rynek dwa urządzenia z technologią MagSafe — bezprzewodową ładowarkę MagSafe i bezprzewodową ładowarkę MagSafe Duo. To ostatnie urządzenie jest najbardziej intrygujące ze względu na składaną konstrukcję, która umożliwia jednoczesne ładowanie zegarka Apple Watch i telefonu iPhone.

Etui

MagSafe otwiera także nowe możliwości w zakresie etui. Firma Apple zintegrowała funkcję MagSafe z tylną częścią silikonowych i przezroczystych etui, umożliwiając korzystanie z akcesoriów MagSafe nawet po założeniu etui.

Apple oferuje także skórzane etui startowe. Po włożeniu iPhone’a 12 magnetometr i czytnik NFC wykryją etui i będą wiedziały, kiedy telefon jest włożony, aby włączyć zegar, który będzie widoczny przez okienko etui. Tło zegarka również pasuje do koloru rękawa, dzięki czemu jeszcze bardziej wtapia się on w otoczenie.

Futerały i ładowanie bezprzewodowe to tylko część całościowego obrazu MagSafe. Ma wiele zastosowań, do których można ją wykorzystać.

Firma Apple stworzyła własny skórzany portfel, który można łatwo przymocować do tylnej części iPhone’a 12 lub etui MagSafe. Prawdopodobnie pojawi się wiele innych producentów akcesoriów.

Firma Belkin już uczestniczy w programie MagSafe, wprowadzając nową stację dokującą 3 w 1, która pozwala trzymać iPhone’a i Apple Watch w powietrzu, a jednocześnie ładować słuchawki AirPods znajdujące się poniżej. Ujawniono również uchwyt samochodowy wykorzystujący technologię MagSafe.

Firma Scosche uczestniczy także w pracach nad czterema nowymi systemami montażowymi, które wykorzystują bezprzewodową ładowarkę Apple MagSafe.