Dlaczego warto zainstalować kamerę IP w swoim domu?

10283_kamera_ip_2mpx_px_ti2028ir2_2mp_2_8mm_glowne_l_

Dlaczego warto zainstalować kamerę IP w swoim domu?

Kamery przemysłowe stosowane są od wielu lat. Najczęściej można je zobaczyć w firmach, bankach czy innych instytucjach. Wraz z rozwojem technologii pojawiły się inne rozwiązania. Mowa tu o kamerach IP, które coraz częściej montowane są w domach. Dlaczego warto pomyśleć o instalacji takiej kamery we własnym domu?

Kiedy może się przydać kamera IP?

Kamery IP warto zainstalować w domu dla własnego bezpieczeństwa. Dzięki nim obserwować można to, co dzieje się zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Taki system może być skutecznym straszakiem dla ewentualnych włamywaczy. Jest to również dobre rozwiązanie, jeśli w domu są dzieci lub osoby starsze. Kamery IP pozwalają na bieżące sprawdzanie, czy wszystko jest z nimi w porządku. Często wykorzystywane są również od obserwacji zwierząt w domu, kiedy pozostawiane są same.

Jaką kamerę IP wybrać?

Na rynku dostępne są różne urządzenia tego typu. Wybierając konkretny model, na pewno uwagę zwrócić należy na kąt widzenia. Im jest on szerszy, tym większy obszar kamera może rejestrować. Warto także wybrać urządzenie z czujnikiem ruchu. Dzięki temu kamera nie musi być przez cały czas włączona i rejestrować obraz wtedy, kiedy nie jest to konieczne. Włączy się automatycznie tylko wtedy, kiedy wyczuje ruch. Dobrze jest również wybrać taką kamerę, która rejestruje nie tylko obraz, ale i dźwięk. Jeśli natomiast urządzenie ma być montowane na zewnątrz, to wykonane musi być z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Na koniec nie można zapomnieć o rozdzielczości. W dzisiejszych czasach minimum to rozdzielczość Full HD, która zapewni na tyle ostry obraz, że możliwa będzie identyfikacja twarzy czy numeru rejestracyjnego.