Imou kamery wifi

kamera-ip-ipox

Imou kamery wifi

Wybór kamer imou wifi na rynku jest ogromna. Dlatego właśnie warto zorientować się przed zakupem urządzenia do monitoringu.

W jaki sposób działa imou kamera wifi?

Kamera wifi łączy się z routerem sieciowym bezprzewodowo. Jednak musi być podłączona za pomocą kabla do rejestratora, co daje możliwości na bezpieczne przechowywanie nagrań w urządzeniu, a nie tylko w chmurze.

Sposób archiwizacji nagrań oraz działania kamer zależy od modelu. Urządzenia te mogą rejestrować obraz bez przerwy oraz uaktywniać się pod wpływem wykrycia dźwięku albo ruchu. Również czas archiwizacji nagrań na dysku jest różny, w niektórych kamerach kasują się one automatycznie po upłynięciu pewnego czasu.

Kamery wifi – co należy wiedzieć przed zakupem?

Przy zakupie kamery warto wybrać modele z dodatkowymi funkcjami. Za jeden z najważniejszych parametrów takich urządzeń uznaje się wysoka rozdzielczość, niektóre z nich są wyposażone w tryb nocny, nagrywają w dobrej jakości nawet po ciemku.

Kolejnym kluczowym aspektem wyboru kamer jest kąt widzenia obiektywu, należy dobrać odpowiedni model do miejsca zamontowania urządzenia nagrywającego. Największym kątem dostępnym na rynku jest 90 stopni w pionie i 360 w poziomie, jednak sprawdzi się on tylko do dużej przestrzeni.

Niektóre kamery zawierają czujniki ruchu oraz dźwięku, przy wykryciu niepokojących sygnałów urządzenie nakierowuje obiektyw w podejrzane miejsce. Pozwala to na monitorowanie jedną kamerą większego obszaru.

Kamery imou (zobacz te) do użytku domowego powinny być tanie w montażu, ale również proste w obsłudze, natomiast obraz musi wyświetlać się na bieżąco w telefonie.