Jak zamontować uchwyt do telewizora?

uchwyt do tv

Jak zamontować uchwyt do telewizora?

Wybranie porządnego uchwytu do telewizora to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest również to, aby go odpowiednio zamontować do ściany lub sufitu, co niestety nie zawsze jest prostym zadaniem.

Jaka odległość do ściany?

Aby wybrać dobry uchwyt do telewizora należy zwrócić uwagę na to, jaka będzie odległość telewizora od ściany. Większość osób uważa, że im mniejsza odległość tym lepiej. Na rynku dostępne są modele, które umożliwiają osiągnięcie odległości nawet poniżej 5 cm. Pamiętać należy jednak o tym, że im więcej opcji regulacji posiada dany uchwyt do telewizora (zobacz ten), tym oczywiście znacznie większa odległość będzie potrzebna.

Montaż telewizora od a do z

Podczas montażu należy skupić się na tym, aby precyzyjnie przymocować uchwyt do ściany. Niestety nawet stosunkowo niewielkie odchylenia od pionu i poziomu sprawi, że telewizor będzie krzywo wisiał na ścianie. Przed zamontowanie wieszaka warto dokładnie ocenić jakość samej ściany. Przy słabych materiałach najlepiej postawić na specjalne uchwyty, które dedykowane są do słabszych ścian działowych. Przy wierceniu otworów należy upewnić się również, czy w wybranych miejscach nie przebiegają przewody elektryczne. Podczas montażu warto przemyśleć doprowadzenie wszystkich niezbędnych przewodów do urządzenia zewnętrznego. Mowa tutaj między innymi o dodatkowej konsoli do gier, odtwarzaczach DVD, dekoderach i soundbarach. Przy większym montażu wszystkie przewody można umiejętnie ukryć w ścianie. Ciekawym rozwiązaniem jest również postawienie na specjalne maskownice na przewody.