MacBook Air: najważniejsze cechy – kto może pozwolić sobie na to urządzenie?

macbook air

MacBook Air: najważniejsze cechy – kto może pozwolić sobie na to urządzenie?

Laptop Apple MacBook Air to laptop na poziomie konsumenckim, który ma niedrogą, lekką i cienką konstrukcję. Jest uważany za jeden z najlepiej sprzedających się laptopów na świecie.

Nowoczesny sprzęt Apple stworzony z myślą o miejscu pracy

Laptop MacBook Air jest popularny w nowoczesnych miejscach pracy ze względu na niską cenę, długą żywotność baterii i lekką konstrukcję.

MacBook Air został stworzony przez Apple, gdy zmagał się z próbą stworzenia produktu na rynek konsumencki, jednocześnie tworząc produkt na rynek korporacyjny. Air został zaproponowany jako tańsza opcja z mniejszą liczbą funkcji, która byłaby idealna dla konsumentów i studentów.

Został wprowadzony przez Steve’a Jobsa w 2008 roku jako najcieńszy i najlżejszy laptop firmy Apple. MacBook Air miał tylko jeden port USB, nie miał portu Ethernet ani napędu DVD, ale był wyposażony w gniazdo kart SD.

Czym wyróżnia się klawiatura i touchpad w MacBook Air?

Klawiatura i touchpad w MacBooku Air różnią się rozmiarem. Klawiatura jest około 1/2 tak duża jak klawiatura zwykłego laptopa. To sprawia, że pisanie jest naprawdę łatwe.

Klawiatura w MacBooku Air jest inna – jest cieńsza i ma bardzo krótki skok klawiszy. Trudno znaleźć coś podobnego na rynku komputerów. Niektórzy ludzie kupują tego laptopa właśnie ze względu na unikalny charakter tego elementu.

Touchpad jest mniejszy, co może jednak utrudnić korzystanie z niego niektórym osobom, ponieważ czasami ich palce będą zakrywać jego część.

Najważniejsze cechy, które posiada MacBook Air

MacBook Air to doskonały wybór dla osób poszukujących lekkiego i przenośnego laptopa. Jest jeszcze cieńszy i lżejszy niż wszystkie inne MacBooki. Dodatkowo, 11-calowy model jest tak samo mocny, jak jego większe 13-calowe rodzeństwo. Oprócz tego:

macbook air
  • Działa do 12 godzin na jednym ładowaniu, dzięki czemu możesz dokończyć pracę bez przywiązywania się do gniazdka.
  • Model 11-calowy waży mniej niż 1,1 kg, co ułatwia przenoszenie w dowolne miejsce. Co więcej, jest wystarczająco cienki i kompaktowy, aby zmieścić się w każdej torbie – nie ma miejsca na nieporęczność!
  • Jest trwały – ma solidną aluminiową obudowę, która przetrwa lata użytkowania.
  • Posiada wyświetlacz LED o wysokiej rozdzielczości
  • Nie jest najdroższy, więc większość ludzi może sobie na niego pozwolić niezależnie od poziomu dochodów.
  • Ma doskonałą, autorską klawiaturę i gładzik, dzięki czemu możesz pracować tak wydajnie, jak to możliwe, podczas korzystania z tego laptopa.

Ile kosztuje MacBook Air? Opisz czy produkt jest warty swojej ceny

MacBook Air to laptop zaprojektowany tak, aby był wszechstronny i niedrogi. Konkuruje z innymi laptopami na rynku, takimi jak Dell XPS czy Lenovo ThinkPad. Mieści się w podobnym segmencie cenowym, czyli od 4 do 5 tysięcy złotych.

Jedną z zalet zakupu MacBooka Air jest dłuższa żywotność baterii, dzięki czemu można z niego korzystać przez ponad 10 godzin bez konieczności ładowania. Ponadto jednym z głównych punktów wyróżniających jest to, że jest lekki i łatwy do noszenia. Ale są też wady – w tym laptopie brakuje takich funkcji, jak gniazdo kart SD lub gniazdo słuchawkowe; w praktyce oznacza to, że musisz użyć zewnętrznego akcesorium do tych rzeczy.