Telewizor, czyli najważniejszy sprzęt do rozrywki

Telewizor, czyli najważniejszy sprzęt do rozrywki

Chociaż wraz z rozwojem technologii mamy do dyspozycji coraz więcej urządzeń mających zapewnić nam rozrywkę, to telewizor wciąż pozostaje podstawowym wyposażeniem domu. Zwłaszcza, że współczesny telewizor to nie tylko programy telewizyjne, ale też dostęp do sieci, a więc i serwisów streamingowych, czy też doskonały komplet do konsoli. Tym bardziej decydując się na zakup nowego sprzętu warto zastanowić się jaki telewizor będzie dla nas najlepszy.

Wymiary, czyli wielkość i przekątna ekranu

Telewizor nie stoi w próżni, więc oczywiście powinien on być dopasowany do pomieszczenia, w którym będzie ustawiony. Chodzi tu przede wszystkim o dostosowanie jego wielkości i przekątnej obrazu do wielkości pomieszczenia i odległości od kanapy bądź innego miejsca przeznaczonego do oglądania telewizji. Oczywiście zasada jest prosta. Oczywiście zasada jest prosta, czym większy ekran tym lepsze efekty audiowizualne. Dlatego jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto zainwestować w telewizor 65 cali, który zmieści się w większości salonów, a zapewni nam już wyjątkowe doświadczenia w trakcie seansów.

Rodzaj wyświetlacza i rozdzielczość ekranu

Dyskutując o rodzajach telewizorów trzeba pamiętać też oczywiście o jakości obrazu. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj wyświetlacza (w tym np. LCD, LED, OLED), ale też i optymalną rozdzielczość (4K, Ultra HD, Full HD). Zwłaszcza, że w tym ostatnim przypadku nie zawsze największa rozdzielczość to również najlepsza, czy też najbardziej optymalna wersja.