Głośniki bezprzewodowe – jakie zasilanie?

głośniki bezprzewodowe

Głośniki bezprzewodowe – jakie zasilanie?

Zalety głośników bezprzewodowych każdego dnia odkrywane są przez zadowolonych klientów. Problem tylko w tym, że mało który klient kupujący sobie taki sprzęt wie, jakie powinno być jego zasilanie. Jakoś w końcu trzeba takie głośniki bezprzewodowe zasilać. W jaki sposób zrobić to najlepiej?

Zasilanie z akumulatora

Jeśli kupuje się głośniki bluetooth lub też innego rodzaju, najczęściej znajduje się w nich wbudowany akumulator, który zasila całe urządzenie. Czym się taka metoda charakteryzuje? Przede wszystkim bardzo długim czasem działania, ponieważ akumulator może zasilać urządzenie nawet przez kilka tygodni, a nawet miesięcy, jeśli nie używa się go zbyt często.
Niestety za takim rozwiązaniem stoją również pewne wady. Przede wszystkim na uwadze trzeba mieć to, że taki sprzęt waży trochę więcej i z reguły jest nieco większy fizycznie. Co więcej, jeśli tylko się rozładuje, będąc poza domem nie ma możliwości jego ponownego naładowania.

głośniki bezprzewodowe

Zasilanie z baterii

Drugim sposobem zasilania głośników bluetooth są po prostu zwykłe baterie. Dzięki nim głośnik jest mały i lekki, a co najważniejsze, o wiele tańszy, niż wersja z akumulatorem. Co więcej, w przypadku wyczerpania się energii z baterii, w ciągu zaledwie kilkunastu sekund można je wymienić na zupełnie nowe i ponownie cieszyć się przyjemnością korzystania z muzyki z takiego urządzenia.
Oczywiście zasilanie z baterii ma także pewne wady. Przede wszystkim pamiętać trzeba, że baterie o wiele szybciej się wyczerpują, więc trzeba ich mieć przy sobie zawsze przynajmniej dwa, a nawet trzy komplety.