Pilot do tv

Pilot do tv

Postęp elektroniki to zdecydowanie jeden z ważniejszych wydarzeń XXI wieku. Mass media na stałe zagościły w naszych domach. Nikt z nas nie wyobraża już sobie życia bez telefonu, tabletu czy telewizora. Wraz z pojawieniem się takich urządzeń w naszych mieszkaniach znalazły się także akcesoria do tych sprzętów takie jak piloty do tv czy słuchawki.

Do czego służy pilot?

Potocznie znany pilot to tak naprawdę pilot zdalnego sterowania. Dzięki takiemu urządzeniu jesteśmy w stanie kierować, zarządzać jakąś maszyną lub sprzętem elektronicznym nawet z dużej odległości. Każde takie urządzenie ma jednak określony zasięg sygnału, którego nadajnikiem jest najczęściej dioda LED lub nośnik jakim są ultradźwięki. Należy o tym pamiętać.

Budowa pilota do tv

We wnętrzu pilota zdalnego sterowania znajdziemy układ elektroniczny, który jest odpowiedzialny za generowanie odpowiedniego sygnału.

Pilot uniwersalny

W naszych domach wiele urządzeń może być sterowane przez pilota. Mogą być to między innymi:
– wiatraki
– telewizory
– sprzęt RTV
– DVD

Ogrom sprzętów sprawił, że w mieszkaniach pilot do tv to nie jedyny jaki posiadamy. Zazwyczaj każde urządzenie ma spersonalizowanego pilota. Nie włączymy telewizora pilotem do wiatraka. Chyba, że posiadamy pilota uniwersalnego. Takie urządzenie umożliwi nam uruchamianie kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu urządzeń audio-video za pomocą jednego pilota. Taki pilot musi być jednak odpowiednio zaprogramowany za pomocą specjalnego kodu, aby spełniał swoje zadanie.