Co sprawdzić przez zakupem telewizora 32 cale?

Co sprawdzić przez zakupem telewizora 32 cale?

Telewizor 32 cale wydaje się być modelem uniwersalnym, który sprawdzi się w niemal każdym mieszkaniu. Taki ekran może być oglądany z różnych odległości. Jest to szczególnie istotne, gdy nie dysponujemy zbyt dużą ilością wolnej przestrzeni. W dzisiejszych czasach nie musimy wydawać majątku na dobrej jakości sprzęt. Poniżej umieszczono kilka praktycznych wskazówek związanych z zakupem urządzenia.

Efekt 3D

Z pewnością nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem telewizora 32 cale z efektem 3D. Musimy jednak zastanowić się, czy taka inwestycja ma sens. Pamiętajmy, że efekt trójwymiarowego obrazu jest najlepiej odczuwalny, jeśli przekątna ekranu jest duża.

W przypadku modeli 32 cale efekty specjalne będą odczuwalne tylko wtedy, gdy będziemy znajdować się blisko telewizora. Im większe oddalenie, tym gorzej. Musimy zastanowić się, czy taka funkcja będzie nam przydatna.

Rodzaj ekranu

Decydując się na zakup małego lub średniego telewizora trzeba wziąć pod uwagę pewne ograniczenia. Dotyczą one m.in. rodzaju ekranu. Spotkamy się tutaj przede wszystkim z technologią LCD LED.

Wyróżnia się dwa podstawowe rozwiązania:
– Edge LED – takie urządzenia można zakupić za mniejsze pieniądze, jednak jakość obrazu jest nieco słabsza. Podświetlanie krawędzi nie jest jednak tak bardzo odczuwalne w przypadku telewizorów do 40”.
– Full LED – podświetlenie jest równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni ekranu, dzięki czemu jakość obrazu jest lepsza.