Przewodowa czy bezprzewodowa? Jaką myszką dla graczy wybrać?

Przewodowa czy bezprzewodowa? Jaką myszką dla graczy wybrać?

Nowoczesne myszki komputerowe tylko pozornie są tymi samymi urządzeniami, co myszki na początku ery komputerowej. Mają podobny kształt i służą do poruszania kursorem na ekranie komputera. Technologie, które to umożliwiają, w niczym jednak nie przypominają już tych na początku powstawania myszek. Jednym z tego przykładów jest transmisja danych. Powstaje jednak pytanie, czy gracze powinni podążać za tym rozwojem?

Jak przesyłać dane do myszki

Standardowym sposobem połączenia myszki z komputerem jest przewód. Zwykle jest to metrowy kabelek, który łączy myszkę z komputerem. Oczywiście ogranicza to nieco jej pole działania na biurku, dlatego też coraz częściej stosuje się myszki bezprzewodowe. Łączą się one z komputerem za pomocą fal radiowych lub też przez protokół bluetooth. Dzięki temu zasięg ich działania to nawet ponad 10 metrów. Powstaje jednak pytanie, jaką myszkę powinni wybrać najliczniejsi użytkownicy komputerów, czyli gracze?

Co wybrać do gier?

Myszki dla graczy muszą charakteryzować się bardzo dobrą stabilnością pracy i precyzją działania. Nie może być mowy o zakłóceniach, ponieważ z tego wynikać będą problemy w trakcie grania w gry. Okazuje się tu, że nowsza technologia, choć bardzo wygodna, jest jednak w tym wypadku gorsza. Przesyłane radiowe dane mogą się bowiem zniekształcać, co powodować będzie przerywanie na ułamki sekund sygnału, co stanowić będzie ogromny problem. W przypadku przesyłania danych po przewodzie połączenie jest cały czas stabilne i całkowicie pewne.
Jak więc widać, nie zawsze najnowsze zdobycze techniki są lepsze, niż sprawdzone od dawna pomysły.