Czym kierować się dobierając uchwyty do telewizora?

Czym kierować się dobierając uchwyty do telewizora?

Uchwyt do telewizora to obecnie coraz częściej stosowane rozwiązanie. Producenci na rynku oferują telewizory, które są niejednokrotnie dość dużej wielkości. W związku z czym zajmują dużo miejsca w pomieszczeniu. Dobrym więc rozwiązaniem jest zawieszenie tego rodzaju sprzętu na ścianie lub suficie. Dobierając uchwyt do telewizora należy sprawdzać takie sprawy jak udźwig, standard VESA czy regulacja nachylenia.

Uchwyt do telewizora a jego maksymalny udźwig

Uchwyty są dopasowywane do telewizorów o różnej wielkości. Mogą mieć maksymalne obciążenie do 20, 30, 45 bądź 50 kg. Do telewizora niekiedy przyczepiane są soundbary, które ważą od 2 do 5 kg, co również należy uwzględniać podczas poszukiwania uchwytów.

Czym jest standard VESA?

W instrukcji telewizora należy sprawdzić czy producent posługiwał się standardem VESA, który określa rozstaw montażowych otworów. Określenia używane w VESA dotyczą odległości między górnym i dolnym otworem, a także pierwszym i ostatnim otworem w jednym rzędzie. W przypadku gdy w instrukcji nie ma informacji o VESA należy zakupić uniwersalny uchwyt do telewizora.

Uchwyty do telewizora a regulacja kąta nachylenia

Kwestia regulacji kąta nachylenia polecana jest użytkownikom posiadającym duże pomieszczenia. Kanapy i fotele w takich pokojach są rozstawiane po szerokim łuku przed telewizorem. Regulacja kąta umożliwia zaś wybór dowolnych miejsc i odpowiedniego obrotu telewizora.